5 te 5 Eğitim
1. ANLAYARAK HIZLI OKUMA :

» Bu eğitimde öğrencinin, mevcut okuma hızı anlama puanı korunarak en az %100 artırılarak gireceği TEOG,YGS ve LYS’de diğer rakiplerine göre 25-30 dk. Avantaj kazanması sağlanır.

2. ALTERNATİF DÜŞÜNME VE HAFIZA EĞİTİMİ :

» Kâinatın en mükemmel bilgisayarı olan beynin etkin kullanma yöntemlerini öğrenerek unutmayı azaltmak ve eğitim-öğretim sürecini eğlenceli hale getirmek.
» Sağ ve sol beyni dengeli kullanmayı öğrenmek.
» Konuları, formülleri, tarihleri, yabancı kelimeleri,
» Kısaca, Okuduğunuz, gördüğünüz ve duyduğunuz bilgileri unutmamayı öğreneceksiniz.

3. ÖĞRENMEYİ ÖĞRENME :

» “Başarı; doğru hamleyi, doğru zamanda, doğru şekilde yapmaktır.” Felsefesinden hareketle öğrenciye, Zaman yönetimi, Etkili ders çalışma teknikleri, Etkin tekrar yöntemi, Beyin uyumlu öğrenme konuları öğretilerek öğrencinin evde ders çalışma ve ödev yapma sürecinin etkin değerlendirilmesi sağlanır.

4. DİKKAT VE KONSANTRASYON EĞİTİMİ :

» SBS ve ÖSS’ye giren öğrencilerin en büyük problemlerinden biri olan dikkatsizlik ve konsantre olamama, başarının önündeki en büyük engellerdendir. Eğitimin bu modülünde her öğrenciye dikkat testleri uygulanarak, öğrencilerin dikkat yönü ve dikkat dağınıklık düzeyleri ortaya çıkarılır. Daha sonra çıkan sonuca göre öğrencilere dikkat ve konsantrasyonu artıracak teknikler öğretilir.
» Ayrıca dikkat testlerinden çıkan sonuca göre öğrencinin ders çalışma süreci, test çözme teknikleri, sınav stratejileri planlanır.

5. ÖĞRENME STİLİ VE ÇOKLU ZEKA :

» Öğrenci Merkezli eğitimin temel parametrelerinden olan öğrenme stilleri ve çoklu zekâ bir öğrenme sürecinde gömleğin ilk düğmesi gibi durmaktadır. Öğrenme Stili; Her bir öğrencinin yeni bir bilgiyi öğrenmeye hazırlanırken, öğrenirken ve hatırlarken farklı ve kendilerine özgü yollar kullanmasıdır. Eğitimin bu modülünde her öğrenciye Öğrenme Stili ve Çoklu zekâ testleri uygulanarak neyi, nasıl öğreneceği ortaya konup etkin ve kişiye özgü bir öğrenme olanağı sağlanmaktadır.
» Öğrenme ve öğretmeyle ilgili birçok problemin öğrenme stillerinin dikkate alınmadığından kaynaklandığı yapılan araştırma sonuçlarıyla ortaya konulmuştur.


ORGANİZASYON BİLGİLERİ:

Program adı : 5T5 Eğitim 
Süre : 24 -26 saat (12 hafta) 
Başvuru ve Kayıt için: KNGURU Gelişim Akademileri